Legowelt w Warszawie (16.11.2013)

Zwykły wpis

imprezy warszawa legowelt

Danny Blanco, Dickie Smabers & The Moerwijk Crew, Chicago Shags (w/ Orgue Electronique), Florenza Mavelli, Franz Falckenhaus, Gladio, House Of Jezebel, Klaus Weltman, Nacho Patrol, Phalangius, Polarius, Psychic Stewardess, R-Zone, Raheem Hershel, Salamandos, Sammy Osmo, Satomi Taniyama, Seaside Houz Boyz, Smackos, Squadra Blanco, Twilight Moose, Venom 18, Westside Box Savants, Xamiga/Trackman Lafonte & Bonquiqui (w/ Xosar)… to prawdopodobnie tylko kilka ujawnionych eksperymentów muzycznych, za które odpowiedzialny jest gość kolejnej imprezy ElectrocapitalDanny Wolfers, holenderski producent zdecydowanie najbardziej znany jako LEGOWELT!

Produkcją muzyki zainteresował się we wczesnych latach 90tych, kiedy jako dorastający młodzieniec doświadczył narastających wpływów z Detroit (Underground Resistance, Model 500, Blake Baxter) oraz Chicago (Farley Jackmaster Funk, Armando Gallop, Mr. Fingers). W ciągu kilku kolejnych lat, do palety inspiracji, które ukształtowały gust Danny’ego, doszły również wczesne produkcje Mu-Ziq, Aphex Twina czy Drexcyi. Jednak nic z powyżej wymienionych, nie zostawiło tak głębokiego śladu w jeszcze młodym umyśle Wolfersa, jak pierwszy, radiowy kontakt z grupą o nazwie „Unit Moebius”. Punkowa mieszanka surowego, odjechanego lo-fi Chicago i deepowego Detroit, powstała przy użyciu maszyn znalezionych na śmietniku. Zdziwiony, dowiedział się, że ta muzyka pochodzi z Hagi, tego samego miasta, w którym akurat mieszkał! Idąc tym tropem, wstąpił do kwatery Bunker Records, gdzie trafił do świata muzycznych freaków, którzy byli ponad to wszystko, co opanowało wówczas media i kluby. Muzyczni mentorzy, tacy jak I-F i Melvin White (aka Pametex) pokazali Danny’emu jeszcze dziwniejsze dźwięki, jak wczesne Electro czy też mroczne Italo sprzed 1983 roku, których tajniki produkcji dogłębnie studiowali. W 1998 roku Bunker wydał pierwszy winyl Legowelta, pt. „Pimpshifter”, mieszankę Italo Disco i Chicago Housu, który błyskawicznie stał się obiektem kultu, dzięki utworom takim jak „Sturmvogel” czy „Total Pussy Control”.

Aktualnie Danny jest uznanym na całym świecie producentem. Obecny na wielu muzycznych gruntach, łączy je z łatwością, lata świetlne od trendów panujących w danym okresie. Produkuje przeważnie jako Legowelt, a jego niepowtarzalny styl wywodzi się z bezgranicznego oddania sprzętowi… nowym, starym, czy też kompletnie dorżniętym maszynom. Podczas całodniowych sesji, z jego muzycznych zabawek wydobywają się odgłosy gęstego, leśnego techno, skwierczącego electro, głębokiej elektroniki, oraz dźwięki, dla których jeszcze nie znalazła się szufladka. Rzadko zdarza mu się rok bez ważniejszego wydawnictwa. Clone, Crème, L.I.E.S., Bunker… wszyscy ustawiają się w kolejce po jego muzykę.

Ten gość jest po prostu artystą, muzyczną siłą, której nic nie powstrzyma…

Więcej info o imprezie na Facebook‚u.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s