Spotify ruszyło w Polsce!

Zwykły wpis

spotify,polska,poland,streaming,
Nareszcie! W Polsce ruszył Spotify. Najciekawszy gracz na rynku streamingu na świecie. Do tej pory korzystać z niego mogli tylko użytkownicy, którzy na różne sposoby obchodzili problem lokalizacji. Ja osobiście korzystałem jako obywatel Wielkiej Brytanii. Niestety niedawno jakoś udało im się zablokować i tę możliwość. Przeżywałem ciężkie efekty odstawienia. Tak, Spotify działa jak narkotyk, i to groźny. Raz zażyjesz i jesteś uzależniony.

Za darmo lub Premium

Jest kilka opcji korzystania z usługi. Darmowa, czyli nielimitowany dostęp do streamingu przerywany reklamami. Dostęp darmowy dotyczy tylko korzystania online na komputerach lub laptopach. Oprócz darmowej są jeszcze dwie wersje płatne. Za 9,99 zł i 19,99 zł. Pierwsza Unlimited daje to co normalny dostęp Free, ale pozbywasz się denerwujących po jakimś czasie reklam. Dostęp Premium za 19,99 zł daje dostęp również offline oraz możliwość korzystania z aplikacji mobilnej.
spotify,oferta,cennik,streaming,polska,poland,

Aplikacja

To co jest mocną stroną tego serwisu przy serwisach Deezer czy WiMP, to aplikacja. Korzystałem ze wszystkich i tylko Spotify mi podpasował w całości. Deezer jest tylko przeglądarkowy, co powoduje, że gdy tylko pojawi się jakiś błąd flash to muzyka staje. WiMP działa w środowisku Adobe Air, co powoduje że jest strasznie pamięciożerny. Nieuruchomiony (nie grający) WiMP zżera więcej RAMu niż przeglądarka z otwartymi kilkunastoma zakładkami.

Będzie płatne

Ptaszki ćwierkają, że takie muzyczne Eldorado nie będzie trwało wiecznie. Za pół roku na Spotify za darmo będzie można odtwarzać 10 godzin miesięcznie, podzielone na 2,5 godziny tygodniowo. Deezer i WiMP również wprowadziło w takich kontach ograniczenia – Deezer 2 godziny miesięcznie, WiMP określa to jako: „Darmowa wersja ma ograniczenia w czasie odtwarzania i przerywniki zależne od tego, przez jaki czas użytkownik subskrybuje serwis. Darmowa usługa może zostać zmieniona lub zakończona bez powiadomienia.”

Polacy będą słuchać muzyki legalnie?

Nasuwa mi się jedno pytanie. Czy Polacy będą wreszcie słuchać muzyki legalnie? Jest w końcu łatwo i przyjemnie. W Szwecji ten serwis korzystnie odmienił problem piractwa. Czy zadziała też w Polsce?

Elektropunkz na Spotify

Jesteśmy na Spotify już i my. Podać linki? A proszę…

Zapłacicie?

Jak Wam się podoba ten serwis? Jesteście w stanie zapłacić za ich usługi? Ja osobiście jestem napalony i będę płacił. A już na pewno skorzystam z okresu próbnego.

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Spotify ruszyło w Polsce!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s