Miejsce w którym nie chcielibyście się znaleźć \ Drokk: Music inspired by Mega​-​City One

Zwykły wpis

portishead,mega-city one,science fiction,sci-fi,movie,soundtrack,muzyka filmowa,judge dredd,Geoff Barrow,Ben Salisbury,John Carpenter

Włączam play w swoim implancie audio i wybieram się na przechadzkę. Wybieram się do nielegalnej knajpy gdzie w ukryciu przed służbami porządkowymi – Sędziami – napiję się kawy. Nielegalnej kawy słodzonej nielegalnym cukrem. Takie rozrywki są bardzo niebezpieczne w tym mieście, przy którym wizja Blade Runnera jest jak wycieczka do Disneylandu. Mieście zapomnianym przez bogów – Mega-City One.

Drokk to duet producencki, który w kwietniu 2012 wydał album inspirowany historiami z Mega-City One. Nie wiem czy jeszcze pamiętacie komiksy czy ich ekranizacje z Sędzią Dreddem w roli głównej, ale właśnie trwają pracę nad kolejnym filmem inspirowanym tą dystopijną wizją. Drokk to Geoff Barrow i Ben Salisbury. Pierwszego możecie kojarzyć z projektu Portishead, drugi jest mniej znanym kompozytorem, ale nie mniej utalentowanym.

Album Drokk to rewelacyjna muzyka filmowa, która nie uniknie porównań ze ścieżkami (baczność!) Johna Carpentera (spocznij!), a zwłaszcza jedną – Atak na posterunek 13. Niesamowicie sugestywne kompozycje przeniosły mnie w zimny i okrutny klimat fikcyjnego miasta, które stało się kultowym dzięki serii komiksów Judge Dredd. Chciałbym zobaczyć film właśnie z taką ścieżką dźwiękową. Szkoda, że muzyka Barrowa i Salisburyego nie będzie częścią powstającego filmu. Zapewne możemy się spodziewać pompatycznej hollywoodzkiej muzyki przeładowanej smyczkami i innymi pierdołami. No cóż, ale zawsze zostaje opcja z wyłączeniem dźwięku i oglądaniem obrazu z tym podkładem.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s