Każdy może być DJ’em

draq,dj,didżej,sztuka didżejska,miksowanie,mix,dvs,laptop dj
Zwykły wpis

Na stronie Electroclash.pl pojawił się tekst o didżejach jakich można spotkać dziś w klubach. Tekst ten jest sprowokowany przez artykuły na kilku poczytnych blogach, prawiących o tym jak to sztuka didżejska schodzi na psy.

Kilku blogerów i dziennikarzy już pochyliło się nad tematem didżeja i sztuki miksowania, ale niestety nie udało się im stworzyć obiektywnego obrazu. W odpowiedzi na to nasz kolega Draq zdecydował się napisać felieton na łamach swojego portalu.

[…] Jeśli jednym z trzech głównych składników bycia dobrym DJem jest dobór kawałków to jak można mówić o wyszukanej selekcji jeśli ktoś zamiast rzeczywiście szukać idzie na łatwiznę, gra kawałki często tylko raz przesłuchane, oraz hiciory które aktualnie są popularne wśród kolegów z klasy? Cóż to za selekcja kawałków, jeśli co miesiąc ściągasz gigabajty (sprofilowanej pod gatunek danej imprezy) muzyki podyktowanej przez kilka blogów z których przecież nie tylko ty czerpiesz źródło seta?

[…]

Niestety, spora część laptopowych DJów korzysta tylko z przycisku Sync, a czas, odzyskany przy jego pomocy, wolą zagospodarować poprzez przybijanie piątek, wymachiwanie rękoma, i oblewanie parkietu wodą za złoty pięćdziesiąt. To, że Photoshopa używam tylko do usuwania efektu czerwonych oczu nie czyni ze mnie grafika.

[…]

Szczytem kuriozum są kolektywy DJskie składające się z trzech osób (!), gdzie wszyscy obowiązkowo stoją za konsoletą, z czego jedna osoba wybiera track do synchronizacji, druga coś tam kręci gałą na mikserze, a trzecia macha rękoma i pije piwo […]

Pełny tekst możecie przeczytać na stronie Electroclash.pl. Niestety w dużej mierze, w komentarzach pod tekstem pokutuje kompletny brak zrozumienia tematu i tekstu. Głównie widać oburzenie o to, że jest to negatywny tekst o laptop didżejach. Nie jest to o tym! Nie mamy nic do laptop didżejów! Mowa tu o innym typie didżeja. Jakim? Poczytajcie i powiedzcie jakie jest Wasze zdanie?

Draq w sieci: Facebook

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s