Advanced Funk Vol 1 – Binalog Productions

Zwykły wpis

17 utworów z greckiego labela Binalog Productions wydane całkiem niedawno, ale pewnie część z Was już wpadła na tę kompilację – Advanced Funk Vol 1. Bardzo dobry zbiór projektów z całej Europy. Kompilację mocnym wejściem otwiera Eleztrik Body ze swoim wałkiem „Future LoFi” po czym wchodzi R21, który kosi całą kompilację. „Minimum”, bo o tym utworze mowa, jest doskonałym materiałem na parkietowego kozaka. Świetnie groove’ujący basik i do tego dobry break – wkrętka na dancefloorze na bank. R21 już od jakiegoś czasu przykuwa moją uwagę i nie jest inaczej również tym razem. Lecimy dalej i mamy Hitachi II „Tokyo City (Dub Mix)”. Leciutki materiał z melodią i generalnie klimatem nasuwający mi skojarzenie z DMX Krew.

Następny materiał, który przykuł moje ucho do głośnika to Dj Mirage „Electromech”. Mroczne i świdrujące basy, pady i dobitna stopa. Ten track spokojnie pasowałby na półce koło takich tuzów jak Bass Junkie czy IBM. Utwór ten doczekał się też swojego singla, którego opiszę niebawem.  Zaraz po Mirage’u mamy Paula Blackforda i jego „Bacterie”. Nie da się nie napisać słowa o Blackfordzie. Numer absolutnie w jego stylu, chociaż na pewno nie zaliczę go do jego najlepszych utworów. Oszczędna ilość dźwięków, tempo przy którym można dostać zadyszki i wędrujący, świdrujący bas. Jego styl zaraża jak bakteria.

Co potem? Potem jest Alavux. Bardzo mocna pozycja na kompilacji. Świetna robota macedońskiego producenta, którego mogliście już poznać słuchając jego audycji w radiu Elektrana. Numer Bardziej technoidalny niż pozostałe i świetnie wyprodukowany. LektroiD, który pojawia się na wielu dobrych składankach takich jak Street Sounds Nu Electro, czy Global Surveyour, przygotował dla Binalog mocno przestrzenny i kosmiczny track „Parametric Shift”. Słuchamy, słuchamy i docieramy do Robodruma i Dwellz Rawkz. Oba numery bardzo mocne z dobrym pierdol***ciem. Tak jak i Mirage, tak i te numery wrzuciłbym do seta wypełnionego Battle Traxami, gdzie pasowałyby jak ulał. Wokodery, basy i lasery! Zupełnie innym na całej kompilacji utworem jest „The Rock” autorstwa The Boyz From Tronn. Numer przywołuje old skool electro spod znaku Bambaaty czy Egiptian Lovera.

Pozostałe utwory, których nie opisałem, wcale nie odstają od reszty, a wręcz przeciwnie – dotrzymują kroku całej bardzo dobrej kompilacji. Gdyby rozdawał w recenzjach gwiazdki, to ten składak dostałby ich dużo. Jednak niestety i stety, nie opracowałem sobie jeszcze takiego systemu. Ocenię więc kompilacja na duże boom!

Strona Binalog Productions: http://binalogproductions.weebly.com/
Advanced Funk na Junodownload: http://www.junodownload.com/products/advanced-funk-vol-1
Advanced Funk na winylu: http://binalogproductions.weebly.com/shop.html

2 uwagi do wpisu “Advanced Funk Vol 1 – Binalog Productions

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s