Synapse

Zwykły wpis

Synapse to pseudonim artystyczny anglika Jamesa Granta pochodzącego z Norwich we wschodniej Anglii. Miasto to pamięta ekscesy dynastii Tudorów, a jednocześnie wypuszcza na świat Jamesa, który pcha nową szkołę electro do przodu jak mało kto. Pierwsze kontakty z muzyką to lekcje gry na skrzypcach, pianinie i perkusji. Jednak gdy trafił na pierwsze rave’y w hrabstwie Norfolk, aż zagotował się z miłości do niekończących się imprez z mnóstwem basu, mechanicznego bitu i tańczących ludzi. Przeprowadził się do Londynu gdzie miał więcej okazji do balangowania.

Jego pierwsze wydawnictwo to 2 downtempowe utwory, które przeszły bez większego echa. Drugie wydawnictwo to EP-ka Fear Of Force, a to już zupełnie inna bajka. 5 utworów, z których każdy kosi parkiet szybkim tempem, niskimi ciągnącymi się jak smoła basami i ogromną przestrzenią dźwięków. Najlepiej odebrane utwory z tego wydawnictwa to Loophole oraz Something To Keep The Flies Off. Dzięki tej EP-ce szybko stał się rozpoznawalny za swój niepowtarzalny styl, który wypełnia lukę między electro, breakbeatem i drum and bassem. Logiczną kontynuacją był fakt, że trafił pod skrzydła labela Bass Gun, który prowadzi Paul Blackford oraz Smashback. Tam wydał doskonały remix dla Full SpectrumMy Amusement, który ukazał się również na kompilacji Fabric. Tym numerem oraz następnym wydawnictwem, singlem Mech Annoyed, zdobył sobie uznanie krytyków oraz słuchaczy.

Synapse definiuje nową szkołę electro, która jest wynikiem mocno oddziałujących ostatnio na siebie gatunków – electro, breakbeat i drum and bass. Potwierdzeniem tego są ostatnie wydawnictwa dla Militan ScienceMSR 012 oraz MSR 018 – zmutowane z wielu gatunków połamane rytmy, oraz ciężkie electro bassy. W 2010 roku utwór Robotox ukaże się na składance Elektropunkz Recordz „The Robots Riot. Act One

http://www.lastfm.pl/music/Synapse
http://www.discogs.com/artist/Synapse+(3)
http://www.myspace.com/synapsejamesgrant
http://soundcloud.com/synapse303

7 uwag do wpisu “Synapse

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s