Dystopia: 50 najlepszych filmów.

Zwykły wpis

Nadchodzi długi weekend, tak? Nie każdy będzie miał okazje pojechać na Selectora, do Katowic do Oka Miasta czy na inną grubą imprezę gdzie można pobalować przez cały weekend. Istnieją też opcje wyjazdu do ciepłych krajów czy też do cioci na imieniny. Ten post jednak jest dla tych co muszą siedzieć w domu z różnych względów: ostatnia fala imprez wymyła portfel do dna, choroby, zarazy i inne awarie.

50 najlepszych filmów przedstawiających różne dystopijne wizje według portalu snarkerati.com. Nie wszystkie może pasują do definicji dystopii, czyli koszmarnych wizji przyszłej egzystencji naszej cywilizacji. W kilku przypadkach na tej liście mamy mylne wymieszanie dystopii z antyutopią. Dystopia istotnie różni się od antyutopii tym, że jej wizje są konsekwencją naszej historii i są logicznie zakorzenione w otaczającej nas rzeczywistości. Antyutopia w skrócie jest jakby zupełnie odrealnionym i nieprzystającym do naszego światem. No, ale nie bawmy się w szczegóły.

Mamy tutaj przed sobą zbiór 50 filmów, z których część już widziałem i mogę śmiało polecić, ale część jeszcze cały czas przede mną – co mnie bardzo cieszy. Wizje sci-fi upadających cywilizacji, czy to zdominowanych przez korporacje, czy przez totalitaryzmy to dla mnie najlepsza jazda w kinie i literaturze. Najlepiej gdy jeszcze do tego dochodzą roboty, cybersprzęt i wiecznie czarne niebo, z którego pada nonstop kwaśny deszcz. Smutni ludzie uzależnieni od wirtualnej rzeczywistości i nowoczesnych narkotyków sprzedawanych przez skorumpowane rządy – jeaaa, to jest to! Zapraszam do oglądania: http://snarkerati.com/movie-news/the-top-50-dystopian-movies-of-all-time/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s