eleKtromonter

Zwykły wpis

Początki przygody z muzyką to lekcje gry na klawiszach i fascynacja wczesnym Red Hot Chili Peppers na przemian z płytą „Thriller” [Michael Jackson]. Potem pojawiają się mniej lub bardziej świadome wybory i członkowstwo w bardzo amatorskiej kapeli, stacjonującej w garażu ojca. Po jakimś czasie porzuca gitarę na rzecz fascynacji alkoholem, papierosami, starszymi od siebie dziewczynami oraz innymi używkami. Owocuje to wieloma odmiennymi stanami świadomości przy akompaniamencie najróżniejszych dziwactw – od The Doors przez Sonic Youth i Tool aż po Nine Inch Nails. Wreszcie przychodzi pora na „oświecenie” – Jeff Mills na żywo w Warszawie. To był początek fascynacji muzyką techniczną. Po tym incydencie nastąpił maraton po wszystkim co ta muzyka natenczas osiągnęła. Zajęło to parę lat, aż do pewnego dnia gdy w łapy wpadła mu płyta z kawałkiem Fischerspooner – „Emerge” [jeszcze przed wydaniem longplaya w Gigolo Records]. To był szok i impuls do podjęcia własnych działań w kierunku grania i promocji electro.

Działania te zaowocowały soundsystemem założonym do spółki z bratem, z którym dzielił swoje muzyczne miłości – Elektropunkz Soundsystem. Kolektyw po jakimś czasie rozwinął skrzydła i zaczął się pojawiać w wiekszym składzie jako Elektropunkz.net. Poza DJ’ami takimi jak EleKtromonter, 2VV czy DeKoszula, stałymi współtwórcami imprez zostali również VJ’e i plastycy, aż pojawili się w końcu choreografowie oraz performerzy.

Docenieni przez najważniejszych na polskiej scenie electro, pili wódkę i współpracowali między innymi z Procesorem Plus, Mass Kotkami, Dick4Dick, Super Girl & Romantic Boys, E-Sence Girl, Skinny Patrini, Vein Cat’em i wieloma innymi. Jeśli chodzi o kooperacje zagraniczne to zaliczyć można do nich DMX Krew, Neil Landstrumm, Legowelt czy DJ Xed. Elektromonter współtworzył Międzynarodowy Festiwal Kultury Alternatywnej „ZdaErzenia” oraz był gościem Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Konfrontacje”. Kolektyw kilkukrotnie też pojawił się na zagranicznej scenie, m.in. jako support Dick4Dick w Wielkiej Brytanii.

W ostatnim czasie intensywnie pracują nad rozwojem własnego labela Elektropunkz Recordz. W kwietniu 2010 roku ukazała się pierwsza płyta winylowa (wcześniej tylko wydawnictwa cyfrowe) z takimi artystami jak Interfunk, Loyal Plastic Robot i Fotoplastikon. Sama platforma artystyczna jaką jest Elektropunkz.net rozwinęła już swoje skrzydła na całą szerokość Polski. W 2009 roku EleKtromonter został sklasyfikowany przez magazyn DJ Mag na 5. miejscu wśród najciekawszych i najaktywniejszych didżeji w Polsce.

Sety EleKtromonter’a to współczesna wizja electro, doprawionego punkowym pazurem, czasem dekadenckim disko, a ostatnio przeszywającymi basami i robotycznymi połamanymi rytmami. Poza produkcjami z najciekawszych wytwórni electro, które zawsze znajdą miejsce w jego setach, pojawiają się często rzeczy z netlabeli, produkcje z własnego wydawnictwa oraz rzeczy prosto od producentów, których nie można usłyszeć nigdzie poza setami wyżej opisanego.

Reklamy

28 uwag do wpisu “eleKtromonter

  1. oli

    „W 2009 roku EleKtromonter został sklasyfikowany przez magazyn DJ Mag na 5. miejscu wśród najciekawszych i najaktywniejszych didżeji w Polsce.”

    kurka. wyżej niż andżelo majk 😀

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s